Thodex Ethereum Nedir Hakkında Bilgi

Ethereum nedir sorusunun cevabı bu yazımızda sizlerle. Herhangi bir merkeze bağlı olmayarak üretilen Ethereum, Altcoindir. Blockchain teknolojisine dayanılarak geliştirilen Ethereum, açık kaynak kodlu bir platformdur. Halka açık bir ağ olarak piyasada yerini alır. Ethereum, güç kaynağı olarak ETH yani Ether sanal para birimini alarak değerlendiren kripto işletim sistemidir. Blockchain sistemi üzerinde yatırımcıların yani kullanıcıların yeni yazılımları oluşturmasını sağlamak amacıyla piyasada yerini almıştır.

Ethereum tarafından kullanıcılara sunulan en önemli özelliklerden biri ise sistemin güvenilir olmasıdır. İnternet üzerinde üye olarak yaptığınız sayısız işlemde bilgileriniz bir yerlerde illa ki depolanır. Fakat Ethereum için bu imkansız hale getirilmiştir. Sistem ile işlemler anonim ve dağınık bir şekilde pek çok cihaz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Böylelikle herhangi bir merkeze bağlı olmayan platformda kullanıcı bilgilerine erişim sağlanmaz. Bir diğer önemli özellik ise Ethereum sistemi üzerinde blok oluşumunun saniyeler içerisinde gerçekleşmesidir. Kısa sürede gerçekleşen bloklar sayesinde kullanıcılar işlemlerini beklemeden onaylatır ve gerçekleştirir.

Ethereum Madenciliği Nasıl Gerçekleştirilir

Ethereum madenciliği de tıpkı Bitcoin madenciliği gibi işlemektedir. Bu madenciliğin yapılabilmesi için özel cihazlar yerine ekran kartı yani GPU kullanılmalıdır. Madencilikle uğraşan kullanıcıların sayısının artış göstermesi beraberinde dezavantaj getirmektedir. Peki, bu dezavantaj nedir? Madenci sayısının artış göstermesiyle piyasada kazanç da düşüş göstermektedir. Bu düşüşün önüne geçmek isteniyorsa madenci sayısının artışına daha doğru düzensiz artışına son vermek gerekir. Bu dezavantajlardan sonra Ethereum üretiminde avantajların da yer aldığını göreceksiniz. Bakıldığı zaman üretim Bitcoin ile aynı gibi görünse de aslında farklılıklara sahiptir ve bu farklılıklar Ethereum için avantajdır. Ethereum üretimi yapmak istiyorsanız öncelikle kayıtlı olduğunuz sistemde Ethereum cüzdanı açmanız gerekmektedir.

Üretim yapabilmeniz için bazı gerekli programlar bulunmaktadır. Bu programları kayıtlı olduğunuz sistem üzerinden görebilirsiniz. Yüklediğiniz programlar sonrasında üretime başlayabilirsiniz. Ethereum üretimini bireysel olarak yapabileceğiniz gibi herhangi bir havuza ortak olarak da yapabilirsiniz. Sizin için avantajlı olanı yani kazanç sağlayanı havuza ortak olarak üretim yapmanızdır. Bu işlemleri gerçekleştirebileceğiniz pek çok borsa bulunmaktadır. Paranızı ve işlemlerinizi güvende tutmak istiyorsanız Thodeks ile çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir kazanç sağlamanın yolu Thodeks ile sizlere sunulmaktadır.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir